29 Kasım 2011 Salı

THEMRA BİTKİSEL MACUNLAR

BALLI HARNUPLU BİTKİSEL MACUN 10.00 TL


Erkeklerde cinsel gücü arttırır, iktidarsızlık ve sertleşme sorununu giderir, sperm sayısını çoğaltır. Kadınlarda adet dönemlerini ve yumurtlamayı düzene sokar ve yumurtayı güçlendirir. Erkek ve kadınlarda hormonal sistemin düzene girmesini sağlar. Enerji verici yapısıyla fiziksel güç ve kuvvet verir. Kalbi kuvvetlendirir. Zihinsel ve sinirsel yorgunlukları alarak kişinin rahatlamasını sağlar, stresi azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
A- Erkekte cinsel gücü ve sperm sayısını arttırmak, kadında yumurtlamayı düzenlemek ve yumurtayı güçlendirmek için gece yatmadan önce bir tatlı kaşığı alınır.
B- Canlı hücre sayısını arttırmak ve çocuk olması için kusur kadın veya erkekte olsun Ballı Zencefilli macun ile Ballı Harnuplu Macun birlikte alınır. Kusur kimde olursa olsun iki taraf da kullanır. Kusurlu taraf en az 3 tertip kullanır. Her tertipte canlı hücre sayımı yapılır ve sonuçlara göre devam edilir veya edilmez. Ballı Zencefilli Macun gece yatarken bir tatlı kaşığı, Ballı Harnuplu Macun sabah, öğle, akşam birer tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.
BALLI GİNKGO BİLOBALI BİTKİSEL MACUN 15.00 TL

Ürün Hakkında:
Vücudun zinde ve genç kalmasını sağlar,kalp damar tıkanıklığına karşı etkili olduğu, aşırı stres ve performan düşüklüğünü önlediği, anemiye (kansızlığa)iyi geldiği, yeni hücre oluşumunda etkili olduğu, rrkeklerin üretkenliğini, sperm miktarını ve cinsel gücü arttırmada etkili olduğu varsayılır.

Kullanım Şekli:
Yemekten sonra bir tatlı kaşığı önerilir.

Ağırlık / Dozaj:
235 Gr.BALLI KIRMIZI GİNSENGLİ BİTKİSEL MACUN 18.00 TL
Vücudun Zinde vegenç kalmasını sağlar,kalp damar tıkanıklığnda faydalıdır.AŞIRI STRES VE PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜNÜ ÖNLER .Anemiye (kansızlığa)iyi gelir.Yeni hücre oluşumunda etkilidir.Erkeklerin üretkenliğini,sperm miktarını ve cinsel gücü arttırmaya etkilidir.
BALLI KUDRET NARLI BİTKİSEL MACUN 15.00 TL
Kudret Narı anavatanı Hindistan olan, tırmanıcı, otsu bir bitkidir. Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Kudret Narı Asya'da Genel mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Japonya'daki bir çok araştırma merkezi Kudret Narı bitkisinin mide üzerindeki tedavici edici özelliğini yaptıkları araştırmalarla ortaya koymuşlardır. Başta reflü, gastrit ve ülser tedavilerine destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kudret narı meyvesi bağışıklık sistemini güçlendirici ve kan şekerini dengeleyici özelliği de de vardır. Kudret Narı meyvesinin antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da yapılan araştırmalarla bulunmuştur.
ShiffaHome Kudret Narı macunu içeriğindeki meyan kökü ile ülser ve gastrit tedavisinde doğal destekleyici olarak kullanılabilmektedir. Kudret narı macunu bal ve sığala yağı ile zenginleştirilmiştir. Kullanılan bal hem vücudun ihtiyac duyduğu besinsel öğeleri içermekte hemde kudret narı meyvelerinin acı tadını gölgelemektedir . Ayrıca, balın yaraların iyileşmesine yardımcı olma ve antiseptik etkisi ile sığala yağının doğal destekleyici etkileri ile sinerji oluşturarak gerçekleşiyor. İçeriğinde bulunan propolis, işçi arıların bitkilerin filiz ve tomurcuklarından topladığı,enzimlerle biyokimyasal degişikliğe uğratarak oluşturdukları çok kuvvetli antiviral, antibakteriyel, antifungal etkiye sahip yapışkan, organik bir maddedir. Araştırmalara göre propolisin içeğinde kaynağına bağlı olmak üzere 150-200 farklı bileşik saptanmıştır. Karışımın formülasyonuna sığala yağı ve bal eklenmek suretiyle etkinliği arttırılmıştır. 
Kudret Narı Macunu Faydaları
- Mide Rahatsızlıklarında tedaviye destekleyici olarak kullanılır.
- Kudret Narı Macunu Reflü, gastrit ve ülser tedavilerine sıklıkla kullanılır.
- Egzema ve bazı cilt hastalıklarında kullanılır
- Kudret Narı Macunu yaraların çok hızlı iyileşmesini ve kapanmasını sağlar.
- Bağırsak tembelliğini giderir.
- Kudret Narı Macunu hücreleri yeniler 
Kudret Narı Macunu Kullanım şekli
Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı kullanılır. Mide rahatsızlığı için kullanımda en az 30 gün düzenli şekilde kullanılması tavsiye edilir.
BALLI POLENLİ BİTKİSEL MACUN 10.00 TL
Ürün Hakkında:
İdararını tutamayan çocuklara yardımcı olmaktadır.

Kullanım Şekli:
6 yaşında büyükler sabah akşam bir tatlı kaşığı, 6 yaşında küçükler akşamleyin bir çay kaşığı alınması tavsiye edilir.

Ağırlık / Dozaj:
420 Gr.
BALLI PROPOLİSLİ BİTKİSEL MACUN 18.00 TL

Themra Propolis'li Macun12
İçndekiler:Süzme Bal,Glikoz Şurubu,Propolis
Faydaları:
Doğal antibiyotik.antiseptik ve antifungusid olmasından dolayı rahatsızlıkların izole edilmesinde immün sisteminin korunup güçlendirilmesinde
Grip ve soğuk algınlığına karşı korumada Dolaşım sisteminin normal fonksiyonlarını sürdürmesinde etkilidir Herhangi bir vücut bölgesinde oluşacak mantarları çıkmadan önleyici olarak kullanılır.
Ağız içi yaraları,boğaz ve bademcik rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde kullanılır.
Kullanımı:
Sabah,öğle,akşam bir tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir
Net:440 grBALLI SİNEMAKİLİ BİTKİSEL MACUN 18.00 TL
THEMRA Ballı Sinamekili Macun (Zayıflama ve Diyet) - 420gr

Yağ çözücüdür. 

İltihabı kurutur.

Kolesterolü ve tansiyonu dengeler. 

Tok tutucu özelliği vardır. 

Mide ve bağırsaklardaki gazı giderir.idrarı söktürür,böbrek enfeksiyonlarını giderir,toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. 

Kabızlıkla ilgili şikayetleri ortadan kaldırır. 

Kilo verirken oluşacak güç kaybını,halsizliği mineral ve vitamin zenginliği ile ortadan kaldırır.Diyet ile ayda ortalama 5 ila 7 kilo vermeyi sağlar. 

Kullanımı :

Yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.

Uyarılar ve Önlemler : 

Gıda Takviyesi olarak alınır.

Ürünün herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Herhangi bir yan etkisi göründüğünde doktorunuza başvurunuz.

İçindekiler :

Bal, Sinameki ve Şifalı Bitkiler

Ürün 420gr Olup , Son Kullanma Tarihleri Uzundur (Bir Yıldan Fazladır).BALLI ZENCEFİLLİ BİTKİSEL MACUN 10.00 TL
Astım, bronşit,müzmin bronşit,üst solunum yolları enfeksiyonları(soğuk algınlığı,grip vb)Öksürük,bademcik ve boğaz iltihabı,sinüzit rahatsızlıklarında 
Kalp,damar ve beyin damarlarının tıkanıklığında, 
Akciğerdeki kronik rahatsızlıklarda, 
Kemik erimesi,ilik boşalması, 
İktidarsızlık, 
Sinir,stres ve asabi bozukluklar,kadınların adet düzensizlikleri ve bundan dolayı stres ağrı ve sancıları,rahim iltihapları,toksik maddelerinin dışarı atılması,damarlar ve eklemlerdeki kireçlenme ve kısmi felç(hissiyat kaybolmamış kımıldatma ve oynama varsa),iç ve dış guatr için başarıyla kullanılmaktadır. 
Sırt, bel ağrıları,siyatik,romatizma damar sertliğinde faydalıdır.Kanın temizlenmesinde,işeme zorluğunun giderilmesinde etkilidir. 

Macun kullanım:Sabah,öğlen,akşam yemeklerden önce bir tatlı kaşığı 
Toz kullanım:Bal,pekmez,yoğurda karıştırılarak yenilmesi tavsiye edilir.
ENGİNARLI BİTKİSEL MACUN 15.00 TL
Karaciğerin salgı işlevlerini uyarır,düzenler güçlendirir. 
Yüksek tansiyon,şeker ve kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. 
Karaciğer yağlanmalarında güvenle kullanılır. 
Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde 
Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri,egzama,mantar,kaşıntı,ciltte kızarıklık gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. 
Hepatit(sarılık)A-B-C kontrol altına almada 
Anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlında büyük ölçüde yardımcı olur 
Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır

Kullanımı: 

Günde 3 defa yemeklerden önce alınması tavsiye edilir.THEMRA MESİR MACUNU 10.00 TL

Themra Mesir Macunu 440 GR
EN ETKİLİ MESİR MACUNUDUR
Mesir macunu farklı lezzeti ve güzel kokusu ile bilinir, İştah Açıcı; Gaz Giderici, Kuvvet Verici, İdrar Yaptırıcı, Yorgunluk Giderici, Hormonları Hareket Ettirici etkileri vardır. Bunların yanı sıra zehirli hayvan sokmalarına karşın bir etkisi de mevcuttur.
Vücuda kuvvet, kalbe ferahlık verir.
Sinirleri yatıştırıp, dimağın kuvvetlenmesini sağlar.
Romatizma hastalıklarına faydalıdır.
Kanı temizleyip, doğal bir detoks etkisi sağlar.
Bu macundan kim yerse yesin o yıl boyunca hiçbir zehirli hayvan sokmaz.
Nevruz günü ağır hastalar bile yese iyi olur.
Macunu yiyen gelinlik çağındaki genç kızlar o yıl içerisinde evlenirler.
Macunu yiyen o sene boyunca bütün hastalıklardan korunur.
Cinsi kuvveti arttırdığına inanılır.
Çocuğu olmayanlar alırsa arzuları gerçek olacağına inanırlar.
Çocuk hastalıklarına iyi gelir. 

MESİR MACUNUNUN FAYDALARI
İştah açıcı, cinsel gücü arttırıcı, kuvvet verici, öksürük ve broşitte iyi gelir, gaz giderici, barsak paristalizmi arttırıcı, vücüt ağrılarına iyi gelir, idrar yaptırıcı, yorgunluk giderici, hormonları hareket ettirici etkileri vardır, zehirli hayvan sokmalarına karşı etkisi de mevcuttur.

Halk Arasındaki İnanışlardan Bazıları;

Bu macundan kim yerse yesin o yıl boyunca hiçbir zehirli hayvan sokmaz.

Nevruz günü ağır hastalar bile yese iyi olur.

Macunu yiyen gelinlik çağındaki genç kızlar o yıl içerisinde evlenirler.

Macunu yiyen o sene boyunca bütün hastalıklardan korunur.

Çocuğu olmayanlar alırsa arzuları gerçek olacağına inanırlar.

Çocuk hastalıklarına iyi gelir.

MESİR MACUNUNUN TIBBİ DEĞERİ
Yukarıda bazılarını saydığımız bazı bitkilerin farmakolojik özellikleri göz önünde bulundurularak macunu iştah açıcı, gaz giderici, barsak paristalizmi arttırıcı, idrar yaptırıcı, uyarıcı ve afrodizyak etkileri taşır. Eski hekimlerin düşüncelerine göre insanların kışın kuru gıda aldıklarından kanları koyulaşır, pislenir, iç organları çalışma düzenini kaybeder. Bu nedenle insanların sıvı dengesini ayarlamak gerekir. İlkbaharda yeşil, taze bol gıda ortaya çıkınca o devrin insanları kan aldırmak, lavmanla barsakları boşaltmak, divretiklerle bol idrar yaptırmak sureti ile vücudun dengesini kendilerine göre ayarlarlardı. Bu işe gecenin ve gündüzün eşit olduğu nevruz gününde başlamak gerekirdi. Hipokrattan beri gelen ve hekimlerce kabul edilen dört unsur teorisinin bir neticesidir.
MESİR MACUNUN 41 ÇEŞİT BAHARATTAN YAPILIŞI

Mesir macunu 41 değişik baharattan oluşmaktadır. Bu baharatlardan bazılarına örnek verelim;
ANASON: İştah açıcı ve karminatif olarak kullanılır. Karminatif etki barsaklardaki fermantasyona engel olmasından ileri gelir.
HİNDİSTAN CEVİZİ ve BEŞBASE: Kaynatılmış suyu mide ağrılarına iyi gelir. Etkisi bileşimdeki uçucu yağlardan ileri gelir.
ÇİVİT: Halk arasında kabakulak ve pnömonide iyi gelir. Bebeklerin ağız mukozasındaki ağrılı yaraların tedavisinde kullanılır.
ÇÖPÇİNİ: Kökünün kaynatılmış suyu ekzemede kullanılır. Bileşimindeki tanenden dolayı astrenjan etkisi vardır.
ÇÖREK OTU: Gaz söktürücü olarak kullanılır.
DARFÜLFÜL: Bedeni ısıtıcı ve öksürük kesici olarak kullanılır
HARDAL TOHUMU: İştah açıcı ve mideyi yatıştırıcı olarak toz halinde kullanılır. Cilt hastalıklarında iltihabı ve ağrı giderici etkisi vardır.
HAVLİCAN: Öksürük kesici ve ağız kokusu giderici olarak kullanılır. Sindirimi kolaylaştırır, gazı dağıtır, balgamı giderir.
HİYARŞENBE: Mushil olarak kullanılmaktadır. Bileşiminde antrekion türevi vardır.
KAKULE: Lezzet verici , gaz söktürücü, iştah açıcı olarak kullanılır.
KARABİBER: Öksürük kesici, uyarıcı ve baharat olarak kullanılmaktadır.
KARANFİL: Ağız kokusu giderici, diş çürüklerinde ve ağrılarında kullanılır. Bileşimindeki karanfil esansı antiseptik ve ağrı gidericidir.
KEBABE: İdrar ve solunum yolları antiseptiği olarak kullanılır.
KİMYON: Baharat, gaz söktürücü, iştah açıcı ve terletici olarak kullanılır

TARÇINLI-POLENLİ BİTKİSEL MACUN 10.00 TL
Themra Tarçınlı - Polenli Karışımlı Macunİçindekiler : Süzme Bal,Glikoz şurubu,Tarçın,Polen,Karabuğday,Buğday ruşeymi,Hindistan cevizi,Isırga tohumu,Havlucan,çörek otu,Soya unu,Anason Fındık Yulaf,Ginseng,Kakao,keçi Boynuzu,Arı sütü,Dariüflü,Keçi Boynuzu pekmezi,karanfil,Dut pekmezi,

Not: Kullanmadan önce karıştırınız.

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Yararı:

Kilo almaya yardımcı olur.Kansızlığa iyi gelir,iştahı açar,sindirim sistemini düzenler.Besin değeri yüksek bir besleyicidir.Kemiklerin gelişmesini sağlar,kemik erimesini önler,vücudu zinde tutar.Üç yaş üzeri çocukların gelişmesinde aktif rol oynar.Demir,potasyum,fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir.Bağırsak parazitlerini döker.Günde dört defa yemeklerden önce alınması tavsiye edilir.
ÜZERLİK TOHUMLU BİTKİSEL MACUN 15.00 TL
Basura ve hazımsızlığa, hemoroid ve makat hastalıklarında Basur memesi ve kolite iyi gelir Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma,sancı ve kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabı ve kanamalarına faydalıdır. İç basur,dış basur,kalın bağırsak mukoza zedelenmeleri ve ülserlerinde Egzama ve mayasıllarda Behçet hastalıklarında etkilidir. Kullanımı: Hemoroid ve basur için sabah akşam bir tatlı kaşığı alınır. Sedef hastalığı için Zencefilli Macun ve Burçaklı macun birlikte sabah aç karına ve gece yatarken birer tatlı kaşığı alınır. Toz kullanımı:1-2 kaşım pekmeze,bala,suya,meyve suyu veya süte ilave edilip karıştırılarak içilmesi tavsiye edilir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder